ALTYAPI GIS (TEDAS)

TEDAŞ'ın  aboneleri,  alt  ve üst yapı  tesislerini harita üzerinde  kayıt altına alındığı Belsis tarafından üretilmiş Coğrafi Bilgi Sistemi çözümüdür.
Belsis, TEDAŞ Coğrafi Bilgi Sistemleri mobil cihazlar ile  abone, alt ve üst yapı tesislerine ait bilgileri  internet bağlantısı bulunan her yerde  sorgulama imkanı sağlar.
TEDAŞ CBS projesi ile, altyapıya ait her türlü bilgi (AG-OG hatlari trafolar, rekortmanlar vb..) sorgulanabildiği gibi abone bilgilerinede ulaşılabilmektedir. 
Abonelerin aylık bazda elektirik tüketimleri, fatura bilgileri takip edilebildği gibi,  abonelerin tüketim alışkanlıklarıda analiz edilebilmektedir.
Altyapıya ilişkin ise Alçak Gerilim (AG) hatlar, Orta Gerilim (OG) hatlar, rekortmanlar, altyapıyı inşaa eden firmalara ilişkin bilgiler vb. gibi bir çok bilgi sorgulanabilmektedir.
TEDAŞ Coğrafi Bilgi Sistemleri  sayesinde Direk Bilgisi, AG Hat , Abone,Trafo ve yıl bazında sorgulamalar yapabilmenin yanı sıra  ergonomik arayüz tasarımı ile seçilen nesneleri Google Earth ile görüntüleme, çizdiğiniz şeklin uzunluk bilgilerini  ve alan bilgisini okuyabilme, nesne bilgilerini ögrenmenin yanı sıra ekran görüntüsünü yazdırabilirmeyi de sağlar.