Belsis “Yönetilebilir Şehirler İçin İş’e Dokunan Çözümler” Semineri Tamamlandı.

Belsis ve proje paydaşı belediyelerin ilgili birimlerinden katılımcıların katkı verdiği seminerler boyunca, kent bilgi sistemi projeleri, belediyelerde proje yönetimi sırasında çıkan sorunlar ve çözüm önerileri, belediyeler arası bilgi paylaşımı, belediyelerin farklı kurumlarla entegrasyonu gibi birçok konu konuşuldu.
Belediyelerin bilgi işlem, mali hizmetler ve imar müdürlüklerinden yönetici ve personellerin ağırlıklı olarak katıldığı seminerlerde; katılımcılar kendi meslek gruplarından oluşturulan seminer gruplarına katılım sağlayarak birbirlerine deneyimlerini aktarma fırsatı buldular. Bu sayede kendi tecrübelerini, projelerde ve günlük hayatta yaşadıkları zorlukları, çözüm yöntemlerini karşılıklı tartışarak paylaşımda bulundular. 
Projelerin yürütülmesi sırasında mevzuat kaynaklı veya uygulamalardaki farklılıklar karşılıklı konuşularak süreçlerin nasıl pratikleştirebileceği, proje süreçlerinde orta çıkan ihtiyaçlar tespit edildi. 
Belediyelerin kenti yönetmede ihtiyaç duyduğu yeni projeler, akıllı kent altyapısı oluşturmaya yönelik ihtiyaçların da tartışıldığı oturumlarda, yeni projeler ve Belsis tarafından sağlanabilecek katkılar da detaylı bir şekilde konuşuldu.
Seminerdeki oturumlarda, belediyelerin adres altyapısı, MAKS entegrasyonları, e-devlet servisleri ile yapılan entegrasyonlar sayesinde gelirleri artırmaya yönelik yapılacak projeler, mobil uygulamalar ile kurum yönetiminde sağlanacak kolaylıklar gibi birçok farklı proje konusu görüşüldü. 
Seminer ve oturumlardan arta kalan zamanlarda belediyelerimizden gelen misafirlerimiz birbirleri ile sohbet ederek, eğlence aktivitelerine katılarak yoğun mesai arasında bir miktar dinlenme ve kaynaşma fırsatı da bulmuş oldular. 
Bizlerde, birinin tecrübesi hepimizin hazinesidir diyerek tecrübelerini bizlerle paylaşan belediyelerimizin kıymetli çalışanlarına, davetimizi kırmayarak geldikleri ve bilgilerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz bir sonraki etkinliğimizde buluşmak üzere diyoruz…